unipex.com.pl

dom, moda, zdrowie

moda plus size
Moda

Moda plus size – idealne sukienki na każdą okazję

Niezależnie od rozmiaru, każda kobieta chce wyglądać elegancko i kobieco. Do niedawna kobiety posiadające nieco krąglejsze kształty miały nie lada problem z dobraniem odpowiedniego stroju, ponieważ tylko nieliczne marki oferowały ubrania w dużych rozmiarach. Obecnie ta sytuacja uległa zmianie, a sklepy odzieżowe posiadają pełen asortyment zarówno dla szczupłych jak i puszystych kobiet.

Moda plus size – sukienki

Wybór odpowiedniej sukienki dla żadnej kobiety nie jest łatwy. Ilość krojów, wzorów, kolorów i długości zupełnie nie pomaga. Dodatkowo każdej kobiecie towarzyszy niepewność związana z tym, czy aby na pewno dobrze wygląda w danej sukience i czy będzie się w niej dobrze czuła będąc w towarzystwie rodziny lub przyjaciół.

Zatem, czy istnieje sukienka idealna / doskonała? Oczywiście, że tak, ale dla każdej kobiety będzie miała tak naprawdę inną długość, inny krój i kolor, który należy dopasować do figury i typu urody. W jej wyborze wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami. Przede wszystkim niezależnie od typu figury, należy zachować idealne proporcje między strategicznymi elementami ciała – biodra, talia, biust i ramiona. Każda kobieta ma jakieś kompleksy, które chce ukryć pod ubraniem. Mogą to być zbyt szerokie biodra względem wąskich ramion lub wystający brzuszek, który ukrywa wcięcie w tali.

Sukienki wyszczuplające talie

Moda plus size oferuje kobietom przede wszystkim wiele modeli sukienek wyszczuplających, które ukrywają każde mankamenty figury. Co ciekawe, najczęstszym problemem puszystych kobiet jest wystający brzuszek. Aby go ukryć wystarczy wybierać takie elementy garderoby, które w żaden sposób nie opinają tej partii ciała. Najlepiej zrezygnować z bardzo obcisłych ubrań, a przy tych delikatnie dopasowanych świetnym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju marszczenia, drapowania i finezyjne zakładki w okolicach brzucha. Ten efektywny element stroju wygląda bardzo ciekawie i oryginalnie, a jednocześnie odwraca uwagę od wystającego brzuszka.

Sukienki wyszczuplające ramiona i brzuch

Każda sukienka z dekoltem na zakładkę lub w kształcie litery V optycznie wyszczuplą szerokie ramiona i obfity biust. Taki dekolt równocześnie doskonale podkreśla pełny biust i pozwala go ładnie, ale nie nachalnie wyeksponować. Sukienki eksponujące dekolt zwykle delikatnie rozszerzają się ku dołowi tworzą kształt litery A. Taki krój optycznie wyszczupla i wydłuża sylwetkę, nadając jej lekkości i delikatności.

Uniwersalne modele

Uniwersalne sukienki cieszą się największą popularnością. Ich kontrastowe kolory zastosowane w postaci pionowych pasów znajdujących się w strategicznych miejscach, są doskonałym sposobem na wyszczuplenie całej sylwetki. Taki typ sukienki sprawdzi się na każdą okazję, zarówno na co dzień do pracy, jak i na rodzinną uroczystość.

Kontrastowe sukienki są chętnie wybierane także przez szczupłe kobiety, które chcą wyeksponować swoją szczupłą talię. Zatem kluczem do wyboru doskonałej sukienki nie jest jej rozmiar, ale odpowiedni fason i krój.