unipex.com.pl

dom, moda, zdrowie

podkład do cery mieszanej
Zakupy

Podkład do cery mieszanej – czym kierować się przy jego wyborze?

Cera mieszana jest wyzwaniem dla każdej kobiety, ponieważ jest ona połączeniem dwóch rodzajów cer – suchej i tłustej. Niestety to połączenie zwykle sprawia dość dużo problemów podczas doboru kosmetyków, zarówno tych pielęgnacyjnych i kolorowych.

Do pielęgnacji można używać jednocześnie kosmetyków do cery tłustej w jej centralnej części, czyli tak zwanej strefie T oraz kosmetyków do cery suchej na pozostałą część twarzy. Taka strategia w większości przypadków zdaje egzamin, ale niestety nie sprawdza się przy kosmetykach kolorowych, a w szczególności podkładach.

Idealny podkład do cery mieszanej

Oczywiście nie ma idealnego sposobu na dobranie podkładu do cery mieszanej dla każdej kobiety. Każda cera pomimo tej samej nazwy ma różne potrzeby i choć u jednej kobiety dany podkład będzie idealny, to u drugiej zupełnie się nie sprawdzi. Każda z nich musi poświęcić wiele czasu i przetestować wiele podkładów, aby znaleźć idealny dla siebie. Poza tym wiele kobiet robiących makijaż na co dzień zapomina, że to jak będzie wglądał podkład na cerze zależy również od tego jaką stosuje pielęgnację. Pielęgnacja wieczorna, jak i ta poranna ma ogromny wpływ na to jak będzie wyglądał makijaż przez resztę dnia.

Idealny podkład do cery mieszanej powinien być przede wszystkim matujący, trwały, ale również nawilżający. Ponad to, powinien minimalizować widoczność rozszerzonych porów szczególnie w strefie T, zakrywać zaskórniki, pryszcze, a więc kryjący i zarazem lekki. Są to bardzo duże wymagania względem jedno kosmetyku, co nie oznacza, ze takie nie istnieją.

Składy kosmetyków

Z biegiem lat kobiety mają coraz większą świadomość swojej cery, przez co chętniej i uważniej sprawdzają składy kosmetyków. Niestety wiele z nich sprawdza składy tylko produktów pielęgnacyjnych, zupełnie zapominając o tym, że kosmetyki kolorowe również mogą mieć w swoich składach związki, które źle będą wpływać na cerę.

Cera mieszana jest wyjątkowo problematyczną cerą, więc należy zwrócić szczególną uwagę na składy kosmetyków. Bardzo łatwo ten typ cery przesuszyć lub „zapchać” efektem czego może pojawić się ogromna ilość zaskórników lub pryszczy, które wyjątkowo trudno później zwalczyć. Kolejnym uciążliwym problemem są rozszerzone pory lub nadmierne świecenie się w strefie T, które również jest efektem nadmiernego przetłuszczania się skóry. W związku tym postępowanie z tym typem skóry bywa często bardzo uciążliwe, skomplikowane i zazwyczaj wymaga zgłoszenia się o pomoc do kosmetyczki lub dermatologa.