unipex.com.pl

dom, moda, zdrowie

toniki
Zdrowie

Toniki wzmacniające

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się toniki wzmacniające. Są to leki lub suplementy diety, które zawierają z reguły żelazo, biotynę, witaminy z grupy B, głóg oraz witaminę C i E. Toniki stosuje się w celu poprawy pamięci i koncentracji, wspomagania pracy układu krążenia, a także łagodzenia stanów stresowych. 

Działanie toników wzmacniających

Nie ulega wątpliwości, że witaminy z grupy B są najczęściej spotykane w tonikach. Poprawiają nastrój, zmniejszają ryzyko depresji, a także mają pozytywny wpływ na prawidłową pracę układu mięśniowo-szkieletowego oraz nerwowego. Witaminy aktywnie uczestniczą również w przemianach, które zachodzą w naszym organizmie. Należy pamiętać, że niedobór witamin może doprowadzić do depresji, nadpobudliwości oraz problemów ze skórą. Warto wspomnieć, że owoc głogu znajduje się w składzie wielu toników wzmacniających. Głóg ma działanie wspomagające układ sercowo-naczyniowy. Trzeba dodać, że jest to roślina, która działa uspokajająco i przeciwarytmicznie, a także wzmacnia mięsień sercowy.  Działanie glikozydów nasercowych mogą nasilać wyciągi z głogu, dlatego nie można ich stosować razem z tymi lekami. Wyciągi wzmacniają również działanie leków przeciwnadciśnieniowych, więc może to skutkować znacznymi spadkami ciśnienia. Właśnie dlatego trzeba skontaktować się ze swoim prowadzącym lekarzem przed ich zastosowaniem. Nie wszyscy mają świadomość, że żelazo jest niezbędne do produkcji hemoglobiny, która bierze udział w transporcie tlenu do komórek. Niedobory żelaza mogą prowadzić do problemów z koncentracją, zmęczenia oraz bladości. Można śmiało powiedzieć, że jest to pierwiastek niezbędny do życia człowieka. Do anemii, czyli niedokrwistości może dojść w skrajnych przypadkach przewlekłego niedoboru żelaza. 

Skład toników wzmacniających

Warto podkreślić, że częstym składnikiem preparatów poprawiających koncentrację oraz pamięć jest lecytyna sojowa. Badania potwierdzają, że składniki lecytyny sojowej mogą poprawić poznawcze funkcje. Warto podkreślić, że suplementy diety to większość dostępnych na rynku toników. Jednak nie wykazują one działania leczniczego i stanowią tylko uzupełnienie diety ubogiej w niektóre składniki. Regularne stosowanie takich preparatów ma wzmocnić stan zdrowia i zachować równowagę organizmu. Warto pamiętać, że alkohol występuje w składzie wielu toników wzmacniających. Jest to stabilizator niektórych substancji, a także rozpuszczalnik składów roślinnych. Dlatego, zanim podarujesz tonik na prezent to upewnij się, że dana osoba nie ma przeciwwskazań do spożywania alkoholu. Z reguły dawka toniku zawierającego alkohol to około 80 ml piwa 6%. Toniki wzmacniające odporność https://gemini.pl/kategoria/zdrowie/witaminy-i-mineraly/toniki-wzmacniajace, a także układ krążenia można stosować w okresach osłabienia organizmu. To są wyselekcjonowane zestawy minerałów, wyciągów roślinnych oraz witamin. Regularne używanie toników wzmacniających pomaga zwiększyć siły witalne i usprawnić działanie układu krążenia. Niezależnie od wieku i płci można stosować toniki wzmacniające, ponieważ są całkowicie bezpieczne.

Materiał zewnętrzny