unipex.com.pl

dom, moda, zdrowie

moda ciążowa
Moda

Moda ciążowa – jakie ubrania powinna nosić przyszła mama?

Moda ciążowa jest bardzo zróżnicowana. Wszystko zależy od tego jaki tryb życia prowadzi przyszła mama. Zwykle każda kobieta bycie w ciąży wyobraża sobie siebie z dużym brzuszkiem odpoczywająca każdego dnia na kanapie w salonie lub na tarasie popijając herbatkę przy ulubionej książce. Życie jednak bywa przewrotne i wstępne wyobrażenia zupełnie nie odzwierciedlają rzeczywistości.

Jak ubierać się w ciąży?

Niezależnie od tego, czy przyszła mama jest aktywna zawodowo czy nie, to najważniejsze, aby ubierała się wygodnie. Nie oznacza to oczywiście, że będąc w ciąży należy zupełnie zmienić styl ubierania i zamienić ulubione dopasowane sukienki i spódnice na ogromne i luźne ubrania niemające żadnego kształtu.

Obecnie młode mamy zupełnie nie przejmują się konwenansami i rzadko sięgają po bezkształtne ciążowe ubrania. W związku z tym wybierają ubrania w większym rozmiarze lub w innym kroju, przede wszystkim takie, które nie uciskają rosnącego brzuszka. Spodnie lub spódnice ze sztywnym nierozciągliwym pasem z powodzeniem można zamienić na model z elastycznym pasem na gumce, wyglądając przy tym nadal elegancko i kobieco.

Kobiety będące w ciąży latem mają ułatwione zadanie. Obecnie najmodniejsze sukienki letnie to te o rozkloszowanym kroju, odcinane pod biustem, które idealnie sprawdzą się w roli sukienek ciążowych. Wysokie temperatury to także czas, kiedy można zrezygnować z grubych rajstop, które również mogłyby uciskać brzuch, choć w razie potrzeby można założyć pończochy samonośne lub zaopatrzyć się w rajstopy dla kobiet w ciąży.

Ważną sprawą, której również lepiej nie lekceważyć to wybór obuwia. Oczywiście jeśli przyszła mama lubi i może nosić szpilki / obcasy, to nie ma ku temu żadnych przeciwskazań. Jednak pod koniec drugiego lub na początku trzeciego trymestru ze względu na rosnący brzuszek może pojawić się opuchlizna na kostkach, co sprawi że noszenie szpilek będzie niemożliwe. W takiej sytuacji niestety ze względu na zdrowie należy zrezygnować z ulubionego obuwia, na rzecz wygodnych czółenek lub modnych obecnie butów sportowych.

Bielizna w ciąży – jaka powinna być?

Ciało podczas ciąży będzie się nieustannie zmieniać, a w szczególności rozmiar brzuszka i biustu. Najwięcej problemów mogą sprawiać piersi. Będą bardzo wrażliwe i obrzmiałe, dlatego od samego początku należy zainwestować w wysokiej jakości bieliznę. Powinna ona być przede wszystkim dopasowana do rozmiaru by odciążyć kręgosłup, a także wygodna i miękka. Dobranie odpowiedniej bielizny to nie tylko większy komfort, ale także zapobieganie powstawaniu dużej ilości rozstępów, które niestety zostaną już na zawsze.