unipex.com.pl

dom, moda, zdrowie

modne oprawki damskie
Moda

Na co zwrócić uwagę wybierając modne oprawki damskie?

Trendy w branży odzieżowej zmieniają się w bardzo szybkim tempie i nie inaczej wygląda również sytuacja w przypadku różnorodnych dodatków. Wśród kobiet największym zainteresowaniem cieszy się nie tylko biżuteria i kapelusze, ale również okulary słoneczne. Aby wybrać oryginalny i niepowtarzalny look warto zwrócić uwagę na modne oprawki damskie.

Prostokątne okulary oversize

W ostatnim sezonie rekordy popularności biją prostokątne okulary oversize, które błyskawicznie znikają z półek sklepowych. Godne polecenia są przede wszystkim okulary transparentne, które po dłuższej przerwie powracają do mody. Tego typu oprawki są doskonałym wyborem nie tylko dla młodszych, ale również dla starszych kobiet.

Jakie oprawki damskie są modne w 2021 roku?

Producenci coraz częściej oferują oprawki typu kocie oczy, które bez wątpienia są jednymi z najbardziej kobiecych modeli. Największym atutem oprawek tego typu jest to, że pasują one praktycznie do każdego kształtu twarzy. Kocie okulary nie tylko optycznie unoszą buzie, ale co najważniejsze optycznie ja odmładzają i wyszczuplają. Nie można zapominać także o okularach geometrycznych, dzięki którym można odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych stylizacji. Oprawki tego typu dodają charyzmy i podnoszą pewność siebie.

Na co zwrócić uwagę wybierając modne oprawki damskie?

Oprawki damskie odgrywają ważną rolę nie tylko w okularach przeciwsłonecznych, ale również w okularach korekcyjnych. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby zwrócić szczególną uwagę na rozstaw źrenic. Niestety większość osób nie zwraca na ten element uwagi, co oczywiście jest dużym błędem. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto skonsultować wybór oprawek z doświadczonym optykiem. Mode oprawki damskie powinny oczywiście pasować do kształtu twarzy noszącego. Kobiety, które należą do typu ciepłego, powinny postawić na ciepłe i pastelowe odcienie oprawek. Jeżeli chodzi o typ zimny, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są chłodniejsze barwy. Dla większości kobiet najbezpieczniejszym wyborem będzie oczywiście klasyczna czerń, która doskonale wyostrza rysy twarzy. Oprawki należy wybierać na zasadzie kontrastu do twarzy. Przykładowo twarz okrągła potrzebuje oczywiście wyszczuplenia, a twarz kwadratowa złagodzenia rysów. W najlepszej sytuacji są kobiety o owalnej twarzy, które mogą wybrać praktycznie dowolne oprawki. Panie o pociągłej twarzy, powinny jak najszybciej rozejrzeć się za dość sporymi i szerokimi oprawkami. Ciekawą propozycją mogą okazać się ponadczasowe okulary, które kształtem przypominają awiatory.