unipex.com.pl

dom, moda, zdrowie

moda dla dzieci
Moda

Moda dla dzieci – jak wybrać ubrania dobrej jakości?

Rynek odzieży dziecięcej jest bardzo zróżnicowany. Pełno w nim ubranek produkowanych przez duże firmy azjatyckie, jak i małe prywatne zakłady szwalnicze. Ceny tych produktów również są bardzo różnicowane, co niestety nie zawsze przekłada się na odpowiedni stosunek jakości do ceny. Taka sytuacja powoduje, że coraz trudniej jest znaleźć dobre jakościowo ubranka w przystępnej cenie.

Najważniejsza cecha ubranek dziecięcych

Moda dla dzieci powinna być przede wszystkim bezpieczna. Oryginalne fasony i kolory ubranek przyciągają uwagę rodziców, jednak przed ich kupnem należy sprawdzić ich skład i bezpieczeństwo. Liczne zamki błyskawiczne i troczki mogą być wyjątkowo niebezpieczne, szczególnie dla ciekawskich niemowlaków. Równie ważny jest skład produktów. Niektóre z nich mogą zawierać niebezpieczne lub uczulające substancje, dlatego ważne jest, aby posiadały niezbędne certyfikaty potwierdzające ich jakość i bezpieczeństwo.

Moda dla dzieci – jakość

Na wysoką jakość ubranek dziecięcych ma wpływ nie tylko ich skład, ale sposób szycia. Kupując ubranka w sklepie stacjonarnym warto zajrzeć na ich lewą stronę i sprawdzić jakość szycia. Jeśli nie ma żadnych wystających nitek, a szwy są proste i dokładne, to możemy założyć, że ich trwałość powinna być stosunkowo wysoka. W innym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki produkt po jednym lub dwóch praniach w pralce nie będą nadawały się do noszenia.

Jakość wykonanych szwów i materiału warto również sprawdzić za pomocą testu rozciągania. Jest to szczególnie ważne przy maluchach stawiających pierwsze kroki – sztywny, nierozciągliwy materiał będzie krępował jego ruchy, przez co dziecku będzie bardzo niewygodnie. Aby to sprawdzić, wystarczy tylko delikatnie rozciągnąć ubranko i obserwować, jak zachowa się materiał. Jeśli szybko i bez jakichkolwiek strat w wyglądzie wróci do swojego stanu sprzed rozciągnięcia, oznacza że materiał nie będzie sprawiał problemów podczas noszenia, ani prania.

Cena

Jak w przypadku każdego produktu, tak samo i przypadku wyborze ubranek dla dzieci ważną rolę odgrywa cena. Niemowlęta bardzo szybko rosną i jeszcze szybciej niszczą ubranka, przez co wymiana niemal całej garderoby na każdy sezon jest nieunikniona. W związku z tym warto szukać atrakcyjnych ofert promocyjnych, które zwykle kojarzą się w wyprzedażami sezonowymi. Korzystną ofertą są również wielopaki dostępne w wielu dużych sklepach dziecięcych. Jest to kusząca oferta dla rodziców niemowlaków, ale zwykle ich jakość pozostawia wiele do życzenia.