unipex.com.pl

dom, moda, zdrowie

modne torebki damskie
Moda

Modne torebki damskie – jaki model wybrać do pracy?

Torebka to jeden z najważniejszych elementów kobiecej stylizacji, który każdego dnia mieści w sobie telefon, klucze, portfel i wiele niezbędnych drobiazgów. Przy wyborze torebki każda kobieta kieruje się indywidualnymi preferencjami i potrzebami. Wybór niestety nie jest łatwy, ponieważ sklepy oferują szereg modeli – od klasycznych po nieco bardziej oryginalne fasony, pasujące na niemal każdą okazję.

Na co zwrócić uwagę kupując torebkę?

Mogłoby się wydawać, że znalezienie idealnej torebki do pracy jest banalnie proste. Nic bardziej mylnego. Doskonała torebka do pracy powinna być uniwersalna i łączyć w sobie wiele cech i funkcji. Przede wszystkim powinna być większych gabarytów, najlepiej miesząca rozmiar A4, by swobodnie móc przenosić w niej niezbędne dokumenty. Poza tym, ważne żeby była wygodna, praktyczna i klasyczna, dzięki czemu będzie idealnie pasowała do większości stylizacji noszonych na co dzień do pracy.

Poza wyglądem należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana i samą jakość wykonania. Materiały i szwy powinny być mocne, ponieważ torebka będzie noszona każdego dnia. Warto więc zainwestować nieco więcej pieniędzy w jej zakup, by mieć pewność, że posłuży długi czas nie tracąc przy tym na wyglądzie.

Najpopularniejsze i modne torebki damskie

Wiele kobiet pracujących w dużych firmach lub korporacjach, decyduje się zwykle na dużą klasyczną czarną torebkę. Jej stonowany kolor i krój pasuje zarówno no jeansów, jak i eleganckiego, modnego obecnie garnituru damskiego, czy sukienki. Wielkość torebki, kobiety zwykle dobierają do swojej aktualnej sytuacji zawodowej. Jeżeli pracują na stanowiskach kierowniczych, które wymagają noszenia wielu dokumentów lub laptopa / tabletu, to wybierają duże i pojemne modele. Są one wyjątkowo funkcjonalne, wygodne i mieszczą dosłownie wszystko co niezbędne dla kobiety.

W przypadku kobiet, które nie mają potrzeby noszenia do pracy wielu rzeczy, najlepiej sprawdzi się mała torebka w typie kuferka lub listonoszki. Jej rozmiar pozwoli pomieścić najpotrzebniejsze rzeczy – portfel, telefon, klucze. Jej mały rozmiar z czasem jednak staje się dość problematyczny, szczególnie wtedy, gdy nie zmieści się w niej przygotowane wcześniej śniadanie / obiad lub kosmetyczka.

Torebki w typie listonoszek najczęściej noszone są na co dzień – na zakupy, kawę z przyjaciółmi itp. Ten model jest niezwykle wygodny podczas załatwiania spraw na mieście, przy czym pasuje do niemal każdej stylizacji, zarówno letniej sukienki w połączeniu z sandałami, jak i jeansów z trampkami.