unipex.com.pl

dom, moda, zdrowie

olejek do demakijażu
Zakupy

Olejek do demakijażu, czy płyn micelarny?

Każdego dnia wieczorna pielęgnacja powinna rozpoczynać się od dokładnego demakijażu twarzy. W ten sposób pozbywamy się całego zanieczyszczenia, które osiada na naszej skórze w ciągu dnia, a także pozostałości kosmetyków do makijażu. Tak przygotowana skóra jest gotowa do kolejnych etapów wieczornej pielęgnacji, czyli dokładnego oczyszczenia oraz nawilżenia.

Produkty do demakijażu

W drogeriach stacjonarnych jak i tych internetowych mamy nieograniczony wybór kosmetyków do demakijażu. Najpopularniejszym jest oczywiście olejek do demakijażu i płyn micelarny, ale poza nimi są również dostępne mleczka i pianki do demakijażu, wilgotne chusteczki jednorazowe, ściereczki wielorazowe i wiele innych produktów.

To jaki produkt zdecydujemy się używać, powinno zależeć od tego jaki typ skóry posiadamy. Dla cer suchych i wrażliwych należy wybierać delikatne produkty i przede wszystkim nawilżające, które jej dodatkowo nie podrażnią.

Olejek do demakijażu – dla kogo będzie najlepszy?

Olejek do demakijażu jest zdecydowanie najdelikatniejszym preparatem do demakijażu. Jego zadanie nie polega tylko na zmyciu resztek makijażu, ale także na zmyciu zanieczyszczeń i sebum, które gromadzi się na naszej twarzy przez cały dzień. Jego delikatne działanie, nie podrażnia skóry, przez co nadaje się do każdego typu cery, szczególnie tej delikatnej i problematycznej.

Jego stosowanie dla zabieganych kobiet może być nieco problematyczne. Olejek najlepiej nałożyć na zwilżoną twarz, wmasować okrężnymi ruchami, a następnie zmyć obwitą ilością ciepłej wody – cały ten zabieg trwa kilka minut, co czasem zniechęca do jego użycia.

Płyn micelarny – produkt uniwersalny?

Płyn micelarny to tak naprawdę połączenie właściwości trzech produktów – mleczka oczyszczającego, toniku nawilżającego oraz dwufazowego płynu do demakijażu. Pomimo tego, jest on równie delikatny jak olejek – nie narusza bariery ochronnej skóry, nie zawiera barwników czy też substancji zapachowych.

Produkt ten jest idealny i polecany dla kobiet, które chcą szybko i bezproblemowo usunąć makijaż z twarzy za pomocą wacika i jednocześnie ją nawilżyć. W przeciwieństwie do olejku, płyn micelarny warto wybierać zgodnie z typem posiadanej skóry. Każdy z nich ma inne składniki i różni się działaniem w zależności od swojego przeznaczenia. Na przykład płyn micelarny do cery tłustej będzie redukował prace gruczołów łojowych i zapobiegał nadmiernemu wyświecaniu się skóry – użycie go do cery suchej i wrażliwej spowoduje jej nadmierne wysuszenie i podrażnienie.

Jaki produkt do demakijażu wybrać?

Na pytanie jaki produkt do demakijażu będzie najlepszy, niestety nie ma gotowej jednoznacznej odpowiedzi. Na wybór kosmetyku składa się wiele zmiennych – typ skóry, jej potrzeby, sposób pielęgnacji, a także nasze upodobania. Niezależnie od tego jaki produkt stosujemy, najważniejsze jest, aby skóra każdego dnia została dokładnie oczyszczona i nawilżona, dzięki czemu dłużej utrzymamy ją w dobrej kondycji – promienną i gładką.