unipex.com.pl

dom, moda, zdrowie

mały pokój dla dziewczynki
Dom

Jak urządzić mały pokój dla dziewczynki?

Urządzenie niewielkiego pokoju dla córki stanowi dla niektórych rodziców spore wyzwanie. Na szczęście dziewczynki w wieku szkolnym nie mają wygórowanych wymagań. Ich wymarzony pokój powinien zmieścić ukochane zabawki, akcesoria szkolne i ubrania. Przy odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni jest to dość proste zadanie, o ile dobrze wykorzystamy potencjał dziecięcych mebli.

Kolor mebli

Nierzadko całe królestwo naszej małej księżniczki zajmuje zaledwie kilka metrów kwadratowych. W wąskim i ciasnym pokoiku unikajmy ciemnych kolorów. Aby optycznie powiększyć takie wnętrze, warto wyposażyć je w jasne meble – wprowadzą one do wnętrza lekkość i świeżość. Przykładem tego rodzaju mebli jest system Plutoo – zestaw białych mebli pochodzący od polskiego producenta – firmy Marmex. Poszczególne elementy systemu posiadają dodatki w kolorze naturalnego drewna, co dodaje im uroku. Co ważne, neutralna kolorystyka i nienachalny design mebli daje nam szerokie możliwości aranżacyjne. W przyszłości wraz ze zmianą upodobań naszej pociechy możemy dowolnie modyfikować styl pokoju.

Regały na zabawki, szafy i komody

Największym wrogiem małego wnętrza jest… bałagan. Porozrzucane zabawki, książeczki czy ubrania zagracą pokój, przez co wydaje się jeszcze mniejszy. Dlatego musimy stworzyć córce warunki do tego, aby odkładała rzeczy na swoje miejsce. Pozostaje jeszcze cierpliwe tłumaczenie i nauka porządku. Gdy córeczka zapamięta, że zabawki odkładamy na półki, a ubrania do szafy lub komody, z pewnością chętnie je tam odłoży. Wybierając meble dziecięce dla dziewczynki, warto sięgnąć po takie komplety, w których oprócz wysokiej szafy ubraniowej czy regału znajdują się także niskie komody. Ułatwią one dziecku dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy.

Wygodne łóżko

W małym pokoju sprawdzi się proste łóżko o minimalistycznym designie. Aby zapewnić dziecku wygodny i komfortowy sen wystarczy wygodny materac. Gdy córka pójdzie do szkoły z pewnością łóżko stanie się dla niej także ulubionym miejscem wieczornej nauki. Nad łóżkiem możemy powiesić pasującą półeczkę, by dziewczynka odkładała tam podręczniki lub inne potrzebne akcesoria. Na półce możemy postawić lampkę nocną, by ułatwić dziecku czytanie. W przypadku mniejszych dziewczynek lampka skutecznie „odstraszy” czające się w kącie potwory, które nierzadko nie pozwalają zasnąć.

Kompaktowe biurko

Część rodziców zakłada, że biurko to mebel, który można dokupić później. Częściowo mają rację, ponieważ niemowlę nie potrzebuje jeszcze biurka. Jednak czas bardzo szybko mija i zanim się obejrzą, ich mała artystka zacznie szukać miejsca na swoje pierwsze prace plastyczne. Ze względu na wygodę lepiej, aby rysunki i inne dzieła powstawały właśnie przy biurku. W miarę możliwości stawiamy je przy oknie, gdzie dziecko ma dostęp do naturalnego światła. Przydatne będzie regulowane krzesło na kółkach, którego wysokość dostosujemy do wzrostu dziecka.

Szeroki wybór mebli dziecięcych w tym meblościanki i zestawy modułowe pasujące do małych wnętrz oferuje sklep internetowy marmex.pl.