unipex.com.pl

dom, moda, zdrowie

style we wnętrzach
Dom

Style we wnętrzach: nowoczesne, klasyczne i orientalne

Tak jak wiele jest typów pomieszczeń, tak również wiele jest rodzajów ich wykończeń. Na dany styl, który ujawnia się w konkretnym wnętrzu, decydujący wpływ mają indywidualne preferencje właścicieli, ich zamiłowanie do drobiazgów i bibelotów oraz styl życia, w tym liczne dalekie i egzotyczne podróże lub bardziej statyczny model życia, z zamiłowaniem do pielęgnacji tradycji rodzinnych.

Style we wnętrzach

Jak wspomniano powyżej istnieje wiele możliwych rodzajów aranżacji wnętrz. Wnętrza mogą być bardziej surowe i nowoczesne, klastyczne i bardziej uniwersalne oraz egzotyczne i orientalne.

Styl skandynawski

Styl skandynawski to niesamowity hit ostatnich lat. Cechuje go niezwykła prostota formy oraz funkcjonalność. Wnętrza nie są przeładowane zbędnymi dodatkami, utrzymane są w delikatnych barwach. Są one bardzo uniwersalne i komfortowe.

Styl boho

Styl boho jest trendem nawiązującym do kolorowej rewolucji. Pomieszczenia utrzymane w stylu artystycznym są bogato zdobione dekoracjami kwiatowymi, unikatowymi bibelotami oraz oryginalnymi barwami. Wykończenia nawiązują do skarbów ziemi, wykorzystują rzemienie, koronki i plecionki.

Styl rustykalny

Styl rustykalny nieodzownie związany jest z naturą i rękodziełem. Cechuje go drewno i stonowane, delikatne barwy.

Styl prowansalski

Prowansalski styl, mający korzenie we Francji, objawia się we wnętrzach w postaci elementów wykonanych z drewna i wikliny. Pastelowe kolory i miękkie tkaniny oraz doniczkowe zioła to kwintesencja tego stylu.

Styl glamour

Wnętrza w stylu glamour błyszczą, mienią się srebrem i odbitym światłem słonecznym. Biel i szarość ścian uzupełniona jest pikowanymi meblami oraz kryształowymi gałkami szaf i szuflad.

Styl retro

Styl retro to forma, w której nowoczesność spotyka się z tradycją. Ten styl umiejętnie łączy przeszłość z teraźniejszością.

Styl industrialny

Minimalizm, surowość i funkcjonalizm to kwintesencja stylu industrialnego.

Styl klasyczny

Styl klasyczny stawia na tradycję. Cechuje go względna prostota i harmonia, która sprawia, że jest on ponadczasowy.

Styl japoński

Styl japoński wykorzystuje materiały pochodzenia naturalnego, połączone z ozdobnymi ramami na ścianach, wazonami i dość prostymi kształtami mebli.

Styl orientalny

Styl orientalny to niesamowita mieszanka barw, faktur i tkanin. Bajeczne wzory, nagromadzenie bibelotów i unoszący się zapach kadzidełek przynosi na myśl obrazy z odległych i baśniowych podróży.